Advert

2024 yılı bebeklerin ağladığı annelerin ağlamadığı bir yıl olsun.

Bakanlığımızca asfiksiye bağlı ölümlerin ve sekellerin önlenmesi amacıyla 1998 yılından bu yana Neonatal Resüsitasyon Programı yürütülmektedir. Program kapsamında gerçekleştirilen uygulayıcı eğitimleriyle, temel resüsitasyon uygulamalarının yerleştirilebilmesi için, bu konuda eğitim almış ve standart uygulama yapacak personel yetiştirilmektedir. Neonatal Resüsitasyon Programı eğitimleri ilimizde devam etmektedir.

908 kez okundu.
2024 yılı bebeklerin ağladığı annelerin ağlamadığı bir yıl olsun.
Advert

 

20-22 Aralık tarihinde yapılan eğitime kamu ve özel hastanelerde görev yapan 13 Hemşire, 6 Ebe, 4 Hekim, 1 Paramedik olmak üzere toplamda 24 sağlık çalışanının katılımıyla Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünde gerçekleştirilmiştir.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz’ın asfiksiye bağlı ölüm ve sekellerin önlenmesinde, Neonatal resütasyon eğitimi almış personelin önemi üzerine yapmış oldukları açılış konuşmalarıyla başlamıştır.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz,

Değerli hekim arkadaşlarım 2023 yılı bebek ölümleri vaka değerlendirme toplantısına hoş geldiniz.

“Bu yıl çok sayıda eğitim tamamladık. Bizim amacımız yeni doğana eli değen herkesin bu konuda eğitimlerini tamamlayıp, yanlışlarını düzeltip, eksikliklerini görüp, doğru şekilde müdahalelerini yapmasıdır İlçe hastanelerimizi daha güçlü hale getirmeye çalışıyoruz. Eğitimlerimize ara vermeden devam ediyoruz.

2024 yılının ilk altı ayında hedefimiz Nrp eğitimi almayan hiçbir sağlık çalışanın kalmaması, yeni doğana eli değen tüm personelimizin Nrp eğitimi tamamlaması bir taraftan da yeni doğanda çalışan hemşirelerimize temel yeni doğan bakım eğitimleri veriyoruz. Aynı şekilde İlçedeki yeni doğanda çalışan hemşire arkadaşları ve 112 çalışanlarını birer aylık merkezde rotasyona tabi tuttuk.

Yeni doğan transferinde yaşanan sıkıntıların minimize etme adına elimizden geleni yaptık. 2024 yılında tüm kamu hastanelerimizde ekiplerimiz sürekli aktif çalışacaklar, 2024 yılı bebek ölümlerinin en az sayıda olduğu bebeklerin ağladığı annelerin ağlamadığı bir yıl olur diye ümit ediyorum. Saygılar sunuyorum, teşekkürler” dedi.

Yoğun eğitim programı, yapılan teorik ve pratik sınavlar ile kursiyerler neonatal resütasyon konusunda yetkinlik kazanmıştır.

İlimiz sağlık yöneticilerinin katılımlarıyla Müdürlüğümüz konferans salonunda düzenlenen törenle başarılı olan katılımcılara sertifikaları verilmiştir.

2024 yılı bebeklerin ağladığı annelerin ağlamadığı bir yıl olsun. 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN