Advert

BAKAN URALOĞLU, “ŞANLIURFA BAŞKAN BEYAZGÜL İLE HER ALANDA DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞADI”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü makamında ziyaret etti Bakan Uraloğu, ‘’Zeynel Abidin Beyazgül Başkanımız, Özellikle sosyal projeleri ile çok faal ve başarılı bir belediye başkanıdır’’ dedi.

1032 kez okundu.
BAKAN URALOĞLU, “ŞANLIURFA BAŞKAN BEYAZGÜL İLE HER ALANDA DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞADI”
Advert

 

 

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü ziyaret etti.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, AK Parti İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, MHP İl Başkanı Mahmut Güneş ve meclis üyeleri tarafından karşılanan Bakan Uraloğlu, Başkan Beyazgül ile bir araya geldi.

 

BAKAN URALOĞLU, ‘’BÖLÜNMÜŞ YOL UZUNLUĞUNU 28 KİLOMETREDEN 619 KİLOMETREYE ÇIKARDIK’’

 

Ulaştırma alanında çok önemli hizmetlere imza attıklarını dile getiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ‘’Şanlıurfa-Birecik Otoyolu, Adıyaman-Kahta-Siverek Yolunda Nissibi Köprüsü, Şanlıurfa-Diyarbakır Yolu, Şanlıurfa Doğu ve Güneybatı Çevre Yolları, Şanlıurfa-Viranşehir Yolu gibi önemli karayolu projelerini tamamladık. Diyarbakır Devlet Yolu, Kuzeybatı Çevre Yolu ve Doğu Çevre yollarının kesiştiği noktada bulunan Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı’nı açarak Şanlıurfa’nın şehir içi trafiğine nefes aldırdık. Günlük yaklaşık 20-25 bin aracın geçtiği bu noktada dur-kalk beklemelerinin ortadan kalkmasıyla kavşaktaki geçiş süresini 5 kat azalttık. Şanlıurfa’yı; Mardin’e, Gaziantep’e ve Diyarbakır’a bölünmüş yollar ile bağladık. Şu anda da 13 milyar 876 milyon lira proje bedeliyle 13 karayolu projesine devam ediyoruz. Şanlıurfa’nın demiryolu ulaşım ağını güçlendiren çalışmalarda yapıyoruz. Karkamış-Nusaybin hattı Karkamış-Zenginova arasındaki 120 kilometre demiryolu hattını yeniledik. Şanlıurfa İzmir, İzmir Şanlıurfa uçak seferlerimiz mart ayı ortasından itibaren başlayacaktır’’ dedi.

BAKAN URALOĞLU, ‘’ŞANLIURFA’YI HIZLI TRENLE TANIŞTIRACAĞIZ’’

 

Bakan Uraloğlu, ‘’Gaziantep -Şanlıurfa hattının etüt projelerini tamamladık. Yatırım programına alır almaz ihalelerine de çıkacağız inşallah. Şanlıurfa -Mardin hattının proje çalışmalarını da bu yıl içerisinde bitireceğiz. Şanlıurfalı kardeşlerimizi göklere de taşıdık.

2 milyon yolcu/yıl kapasiteli yeni havalimanını 2007 yılında hizmete açtık. 2002 yılında 23 bin olan yolcu trafiği, 2023 yılında 883 bine yükseldi. Şanlıurfa’nın iletişim ağını da güçlendirdik. Fiber optik kablo uzunluğunu 854 kilometreden 6.722 kilometreye çıkardık. Daha önce ilde hızlı internet abonesi yok iken, bugün 1 milyon 682 binin üstünde abone hızlı internet kullanmaya başladı’’ diye konuştu.

BAKAN URALOĞLU “ŞANLIURFA BAŞKAN BEYAZGÜL İLE HER ALANDA DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞADI” 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN