Advert

Nihat Çiftçi kırsala çıkarma yaptı

Yeniden Refah Partisi Karaköprü Belediye Başkan Adayı Nihat Çiftçi, ilçe kırsalında bulunan mahalleri ziyaret ederek, burada yapmayı planladıkları projeleri anlattı.

1188 kez okundu.
Nihat Çiftçi kırsala çıkarma yaptı
Advert

 

Yerel seçimlerin en hareketli geçmesi beklenen Şanlıurfa’da adaylar seçim çalışmalarını son hız sürdürüyor. Karaköprü’de Yeniden Refah Partisi Belediye Başkan adayı Av. Nihat Çiftçi, ilçe merkezindeki temaslarının yanında kırsalda da çalışmalara başladı. Bu kapsamda Karaköprü’nün kırsal Yusufkuyu, Yarımtepe ve Güllübağ mahallelerinde yapılan mahallere buluşmalarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, Nihat Çiftçi onlara kırsal alanda yapacakları projeleri anlattı.

“Karaköprü’deki kırsal mahallerin tamamında kilitli parke ile donatıp toz ile çamurdan kurtaracaklarını belirten Başkan Adayı Nihat Çiftçi, “Biz artık kırsal mahallerimizde çalışan çiftçilerimizin emeklerine destek vereceğiz. Çünkü belediyeler değişti ve dönüştü, birçok ilde belediye kendi çiftçilerini destekliyor. Gübre, tohum ve yakıt gibi alanlarda destekler veriyor. Bizlerde bunu Karaköprü’müzde yapacağız çünkü biz örnek bir belediye olacağız.” dedi.

SEMT PAZARLARINDAN KÖYLERE DESTEK

Nihat Çiftçi’nin kırsala yönelik ilk projesi kırsala hizmet ederken tasarruf sağlıyor. Şanlıurfa’nın hemen hemen her mahallesinde kurulan haftalık semt pazarlarında, çok fazla atık ortaya çıkıyor. Şu ana kadar bu atıklar temizlik çalışmaları kapsamında çöpe gidiyordu. Nihat Çitçi’nin Karaköprü’de uygulamak istediği proje ile bu atıklardan doğal gübre üretimi yapılacak. Üretilen bu gübreler ilçede üretim yapan çiftçilere ücretsiz verilerek, çiftçilerin maliyetlerinin düşmesinde bir nebzede olsa katkı sunulacaktır.

NAR, FISTIK VE BADEM BAHÇELERİ

Karaköprü’de mevsimsel imkanlar dahlinde ilçenin sembolü olan nar ve fıstık ile badem yetiştiriciliği yapılıyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan deprem felaketi ile kent merkezinden kırsala doğru bir nüfus akışı oldu. Nihat Çiftçi bu akışla birlikte kırsala yerleşen ve hali hazırda kırsalda yaşayan vatandaşlar içerisinde nar, fıstık ve badem yetiştiriciliği yapan kişilere ücretsiz fidan dağıtımı yapmayı hedefliyor. Bu fidan dağıtımı ile yeni bahçelerin oluşması ve bu ürünlerin üretimin artması sağlanacaktır.

Nihat Çiftçi kırsala çıkarma yaptı 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU