Advert

Şanlıurfa’da ÇİLYAD eğitimi tamamlandı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı personellerinin çocuk hastalarda ileri yaşam desteği konularında bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla, Çocuklarda İleri Yaşam Desteği (ÇİLYAD) Eğitimi düzenledi.

927 kez okundu.
Şanlıurfa’da ÇİLYAD eğitimi tamamlandı.
Advert

 

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Eğitim birimi tarafından Uygulama ve Simülasyon Merkezi'nde düzenlenen eğitime 17 acil sağlık personeli katıldı. Acil sağlık hizmetlerinin niteliğini artırmak, bebek/ çocuk ölüm ve önlenebilir sakatlıkları azaltmak üzere sağlık çalışanlarına ileri bilgi ve beceriler kazandırmak amacıyla düzenlenen eğitimde, sahada en çok karşılaşılan bebek/çocuk vaka örnekleri teorik ve simülasyon uygulamaları ile birlikte yapıldı.

Dört gün süren eğitimde; acil olgu yönetimi, solunum acilleri, şok yönetimi, peri-arrest ve arrest yönetimi, nöbet ve travma yönetimi konuları teorik olarak gösterilirken, vakalara acil müdahale içeren senaryo temelli simülasyon uygulamaları yapıldı.

Altıyüz elli 650 Personele ÇİLYAD Eğitimi Verildi

Şanlıurfa'da 37.'si düzenlenen eğitim ile birlikte toplamda altıyüz elli( 650) acil sağlık hizmetleri personeline ÇİLYAD eğitimi verildi.

Şanlıurfa’da ÇİLYAD eğitimi tamamlandı. 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU