Advert

Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Ankara'da sabaha kadar tek başına eylem yaptı!

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa ve Mardin'deki elektrik kesintilerine tepki göstermek amacıyla, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı önünde dün akşam sabaha kadar oturma eylemi yaptı.

938 kez okundu.
Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Ankara'da sabaha kadar tek başına eylem yaptı!
Advert

Urfa vekili Tanal, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı önünde oturma eylemine başladı.

 

Tanal, oturma eylemine Şanlıurfa ve Mardin'de yurttaşları mağdur eden sürekli elektrik kesintilerine tepki göstermek amacıyla düzenledi. Tanal, bütün Urfa milletvekillerini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı önündeki bu eyleme destek vermelerini beklediğini belirtti.

 

 

 

 

OTURMA EYLEMİMİZ DEVAM EDİYOR

 

Tanal, sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu:

 

"Onurlu bir yaşam için elektrik hakikaten evlerde bir ihtiyaç. Şanlıurfa ve Mardin tarafında dünden itibaren sürekli elektrik kesintileri var ve solunum cihazına bağlı insanlar yaşıyor ve aynı zamanda diyaliz hastaları olanlar var. Bu insanlar elektriğe bağlı olarak hayatlarına devam ediyor. Elektrik bir enerji olması sebebiyle yaşam hakkıdır. Hiçbir gerekçeyle insanlar bu yaşam hakkından mahrum bırakılamaz. Burada oturma eylemimiz devam ediyor. Şanlıurfa'da benimle birlikte 14 milletvekili var. Siyasi parti ayrımı yapmaksızın, elektriğin kesilmesi bir insan hakkı ihlali olması nedeniyle partiler üstü bir husustur. Şanlıurfalı tüm milletvekillerinin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı önündeki bu eyleme destek vermelerini bekliyorum. Şanlıurfalıların bu mağduriyetlerine milletvekillerinin sessiz ve kayıtsız kalmamasını diliyorum."

Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal Ankara'da sabaha kadar tek başına eylem yaptı! 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU