Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde genel sekreter belli oldu! Can Kutluca’ Oldu

31 Mart Yerel Seçimlerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ni kazanan Yeniden Refah Partisi adayı Mehmet Kasım Gülpınar, kadrosunu güçlendirmeye devam ederken uzun bir süredir belirlenmeyen Büyükşehir Belediyesinde genel sekreter belli oldu.

710 kez okundu.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde genel sekreter belli oldu! Can Kutluca’ Oldu
Advert

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde üst düzey görev değişiklikleri yaşanmaya devam ederken genel sekreterlik pozisyonuna nokta atışı yapıldı.Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mehmet Kasım Gülpınar ekibine üst düzey yetkilileri dahil etmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda yapılan çalışmalar doğrultusunda Mithat Can Kutluca’nın Büyükşehir Belediyesinde genel sekreter olarak atandı.

 

Mithat Can Kutluca, çeşitli ilçelerde kaymakamlığın yanı sıra Mülkiye Başmüfettişliği ve İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Korucular Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuştu. Kırıkkale doğumlu olup ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne girmeye hak kazandı.

 

Bölümünü Yüksek Onur derecesiyle ikinci olarak tamamladıktan sonra 2008 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine Niğde Kaymakam Adayı olarak intisap etti.Konya Altınekin de Kaymakam Vekilliği. Altınekin de yaptığı tarım projelerinden dolayı birçok ödüle layık görüldü. Kutluca, Niğde Çamardı da Kaymakam Vekilliği yaptı. 2010-2011 yılları arasında A.B.D. de University of South Carolina da Public Manegemant and Leadership programı başarıyla tamamladı.Evli ve bir çocuk babası olan Kutluca, çok iyi derecede İngilizce ve Arapça, Almanca bilmektedir. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde genel sekreter belli oldu! Can Kutluca’ Oldu 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU