Advert
BURASI TÜRKİYE, SURİYE DEĞİL !
Barış Baran KARAKEÇİLİ

BURASI TÜRKİYE, SURİYE DEĞİL !

Bu içerik 9599 kez okundu.

Burası Türkiye Türkiye'de yaşıyoruz. Bakıyorum Şanlıurfa'nın her yerinde Arapça yazılar yazılmaktadır. Büyükşehir ve ilçe belediyelerine seslenmek istiyorum .Burası Türkiye'dir.Burası Suriye değildir. Ben her yere bakıyorum iş yerlerinin levhalarında Arapça yazılıyor.Acaba burası Suriye’midir.Hala kendime inanamıyorum.

Bu memleketin Büyükşehir Belediye Başkanına seslenmek istiyorum. Adana'da bütün iş yerlerinin üzerinde Arapça yazılarını kaldırarak Türkçe yazmış oldular. Biz neden bunları yapamıyoruz .Lütfen memleketimize sahip çıkalım. Dışarıdan bir turist geldiği zaman Acaba burası Suriye’mi diyecek.

 

 

 

Onun için reklamları ve bu yazıları Türkçe'ye çevrilmesini daha uygun olacağını hissediyorum. Suriyeliler Arapça yazılan dükkanlara gidiyor. Türkçe yazılan dükkanlara gitmiyorlar Çünkü burada bir ayrım yapılmaktadır. Burası Türkiye'dir. Onun için bütün yazıların Türkçe  yazılması gerekir. Yetkilileri göreve davet ediyorum. Lütfen görevinizi en iyi şekilde yapmanızı istiyoruz.

 

 

 

Ben bakıyorum Suriyeli Bakkallar ve işyerleri Saat  gece 01:00’a kadar açıklar ne yaptıkları bellisiz. Bu saatte kim gelip alışveriş yapıyor acaba. Lütfen Emniyet güçlerimizin de bu olaya el atmasını istiyoruz. Bu insanların ne yaptığı belirsiz.Gece geç saatlerde açık olan işyerlerinde acaba kimler gelip alışveriş yapıyor bu dükkanları takibe alınmasını istiyoruz….

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN