Advert
DÜNYA’YI BEKLEYEN YENİ TEHLİKE ( ZOMBİ HAPI )
Remzi DOĞAN

DÜNYA’YI BEKLEYEN YENİ TEHLİKE ( ZOMBİ HAPI )

Bu içerik 10244 kez okundu.

2011 ‘de ABD’de ilk defa ortaya çıkan ve halk arasında ‘’ ZOMBİ HAPI ‘’ olarak adlandırılan yeni bir sentetik uyuşturucu hızla Dünya’ya yayılıyor

Son yıllarda, özellikle Ülkemizde sıkça kullanılan Bonzai’den daha ucuz olması, kan sıcaklığını artırıp, Kalp atışlarını en üst seviyeye çıkaran bu sentetik uyuşturucunun adı ; FLAKKA ( Zombi Hapı ) .

2012 yılında Brezilya ve Türkiye’dede kullanıldığı tespit edilen yeni uyuşturucunun İnsanları Filmlerde olduğu gibi adeta ZOMBİ’leştiriyor.

Uyuşturucuyu kullanan insanlar adeta YAMYAM’a dönüşüyor bir noktaya odaklanarak, önüne gelen herşeye saldırarak parçalıyor hatta hayvani duygularla insanların etini ye..ye çalışıyorlar.

Amerikada bir aileye saldırarak yüzlerinin %80 ‘ini ye....kleri otopsi sonucu anlaşılmış, Mahkeme tutanaklarına geçmiş durumda.

2012 yılında İstanbul Taksim Meydanındaki Atatürk Büstüne çırılçıplak çıkıp, kendini yere atan bir vatandaş o yıllarda ne için yaptığı tam tespit edilememiş ilerleyen zamanlarda FLAKKA kullandığı anlaşılmıştı.

‘’ Ivory Wave, Vanilla Sky, Bliss ve Purple Rain adıyla satılan sentetik uyuşturucunun Dünya çapında hızla yayıldığı uzmanlarca dillendirilmeye başlandı.

Banyo Tuzu ( Beath Salt ) olarak üretilen bu uyarıcı Amerika’da yasal olarak satışa sunulmuş, daha sonra içerisindeki kimyasal maddeler arttırılarak ZOMBİ HAPI haline dönüştürülmüştür.

Uyuşturucuyu kullananlar belli bir süre sonra Zombileşip, adeta Yamyam’a dönüşebiliyorlar.

Kişi kendinin süper Kahraman gibi hissedip, önüne gelen Araç ve İnsanlara saldırdıkları gibi, intihar hislerinide tetikliyorlar.

Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Psikiyatri Uzmanı Do. Dr. Gül Eryılmaz, son günlerde ortaya çıkan ‘’ ZOMBİ ‘’görünümlü insanların FLAKKA ‘’ alpha- PDP ‘’kuldandığını söyleyerek, Dünya’da bağımlılığın giderek arttığını, Türkiye’nin artan bu kullanımdan zarar görmemesi için erken tedbir alması gerektiğini vurguladı.

Analiz Haber ; Remzi Doğan

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU