Advert

İnsan ayrımı yapılmamalıdır

Fakirin cenazesi mezarlığa giderken bakıyorsun cenazenin arkasında 20 kişi var ya da yok ama zengin olunca yer yerinden oynuyor. Bu nasıl insanlıktır. Fakir insanların nişan ve düğünlerine hiç bir protokol gelmiyor. Belediye Başkanları gelmiyor. Valilik makamı gelmiyor. Bu da fakirin sahipsiz olduğunu göstermiş oluyor. Ama zenginlerin cenazelerine binlerce kişi geliyor. Üstelik mezar başına kadar gidiyorlar ve taziyeleri bile tıklım tıklım kalabalık oluyor.

1042 kez okundu.
İnsan ayrımı yapılmamalıdır

Konumuz zengin ve fakir üzerine olacaktır. Şanlıurfa'da ne yazık ki fakir insanlara hiç değer verilmiyor. Çünkü fakirlerin cenazelerine ya dadüğünlerine hiç bir protokol gelmiyor. Taziyelerine gelseler bile gelen protokol pek az görünüyor.


Yemek yapanlar sıraya geçiyorlar. Bugün yemek sırası bende, yarın sende diye program yapıyorlar ama fakire el uzatan hiç kimse yok. Maalesef yok. Vay Halıma Vay Halıma. Ama zenginlerin nişan ve düğünlerinde bütün protokol ve Belediye Başkanlarından tut herkes geliyor. Üstelik Belediye Başkanları zengin insanların nikâhlarını kendileri kıyıyor. Bu nasıl bir adalettir. Zenginlerin yağcıları çok, fakirlerin dostu çok az görünüyor bu dünyada. İnsanlar fakir olmamalıdır.

Çünkü çok Nadir Dostları olur. Ama Allah'ın yanında insanların ayrımı yoktur. Allah’ın yanında herkes bunun hesabını verecektir…

İnsan ayrımı yapılmamalıdır 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni hoca
Yeni hoca
Şanlıurfaspor 3 puanla merhaba dedi
Şanlıurfaspor 3 puanla merhaba dedi