Advert

Fikirler evvela karaktere göre değer görür

Öncelikle merhaba kıymetli okurlarım, başlığımda da belirttiğim üzere, fikirlerimiz bizim kimliğimizdir ve fikirlerimizin saygı görmesi, ancak kişiliğimizin saygı görmesiyle alakalı bir durumdur.

460 kez okundu.
Fikirler evvela karaktere göre değer görür
Advert

Hor görünen birinin, fikirleri kıymet görmez, sonunda kendi haklı çıkmasına rağmen, önce hor görünen kişi gerek fikrini belirtirken gerekse bir durum karşısında gösterdiği fiili reaksiyon ve tavır durumunda, öncelikle kabul görmez ve sözlü bir şekilde aşağılanmaya ve hatta içten içe kıs kıs gülünmeye maruz kalabilir.

Ama zaman geldiğinde hor görünen kişinin fikri ve göstermiş olduğu tavır, onun haklı olduğunu ortaya çıkardığında ise hiçbir şekilde tebrik edilmez, hatta oluşan yeni olumlu süreçte dahi, yok sayılmaya maruz kalır.

Hor görünen kişi, aslında bunu zaten dert etmez, çünkü öz güveni tamdır, onların fikirlerine dahi gereksinim duymaz bile, kabul edilmek onaylanmak gibi bir beklenti içinde de değildir zaten.

Ama artık başını kaldırmalı ve çevresinde olup bitenleri hafife almamalıdır.

Kişilik ve karakter ortaya koymalı, özellikle kendini çevresini ilgilendiren durumlarda düşüncelerini bastıra bastıra dile getirmeli, tatlı sert şekilde ise tavrını güzel bir şekilde ifade etmelidir.

Öncelikle kendi fikirlerine kendisi inanmalı ve her yerde kendi fikrini ucuza satmamalıdır.

Yani, fikriniz ancak saygı görürse kıymet görür prensibinde büyür ve gelişir, bunu da hiç unutmamak gereklidir.

Gülecen sevecen insanların, asıl anlatmak istediği fikirlerini kimse kale almaz bunu da unutmayın, iyi niyetli biriyseniz bunu da sözüm ona enayiliğe yorumlanacağını da unutmamalıyız.

İyi niyetinizle bazı şeyleri görmezden gelirsiniz, ama bunu yanlış yorumlayanlar olacaktır.

Ne yaptığımı anlamaz ne yaptığımı görmez, ayılmaz gibi kötü niyet odakların hedefi olursunuz.

Sözlerimi toparlarsam eğer, iyi niyetiniz, maddi ve manevi çiğnenmeye ve bunu alışkanlık hale getirenlere lütfen bir dur demesini bilin artık.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN