Advert

AK Parti Şanlıurfa eski milletvekilli Mahmut Kaçar'dan iddialara cevap:"Dört maaş aldığım" asılsız ve iftiradır

AK Parti Şanlıurfa eski milletvekilli ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Mahmut Kaçar hakkında 4 maaş aldığı ve ailesine yönelik iddialara cevap verdi.

965 kez okundu.
AK Parti Şanlıurfa eski milletvekilli Mahmut Kaçar'dan iddialara cevap:
Advert

AK Parti Şanlıurfa eski milletvekilli ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Mahmut Kaçar hakkında 4 maaş aldığı ve ailesine yönelik iddialara cevap verdi.


Kaçar, iddialara yönelik sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Mahmut Kaçar'ın yaptığı açıklama şöyle;

"Bugün sözde haber sitesi https://www.odatv4.com 'da şahsımla alakalı asılsız iddialara ilişkin açıklama yapma zarureti hasil olmuştur.

1. Söz konusu sözde haber sitesinde 02.08.2023 tarihinde de şahsım ve ailem ile ilgili insan onuruna yakışmayan iftira niteliğinde mesnetsiz iddialarda bulunulmuştur. Bu habere karşı yargı yoluna başvurulmuş ve Sulh Ceza Hakimliğince iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve kişilik haklarıma saldırı niteliğinde olduğu gerekçesi ile haberler hakkında 04.08.2023 tarihinde erişimin engellenmesi kararı verilmiştir.

2. Sözde haber sitesi yargı mercilerinin kararı uygulamamış ve üstelik habercilikten uzak husumet gösterircesine aynı haberi "dört maaş aldığım" başlığı ile iftiranın dozunu arttırarak 08.08.2023 tarihinde tekrar yayınlamıştır.

3. Haberde Ziraat Katılım Bankası A.Ş'nin Yönetim Kurulu üyesi olduğum ve maaş aldığım iddia edilmektedir. Bu iddialar iftira niteliğinde olup, Ziraat Katılım Bankasında 2019-2020 yılları arasında görev yaptım ve hali hazırda hiç bir ilişkim bulunmamaktadır. Üç yıl önce sona eren Yönetim Kurulu üyeliğim nedeni ile maaş aldığımı iddia etmek yalan ve iftiranın en seviyesiz örneğidir.

4. Türkiye Çevre Vakfına bağlı olarak faaliyette bulunan MUÇEV den hiç bir şekilde maaş almamaktayım. Bu haber hiçbir somut veriye dayanmayan asılsız ve mesnetsiz bir iftiradır.

5.Hali hazırda milletvekilliği emekli aylığımdan vazgeçerek daha düşük miktarda maaşı olan Türkiye Çevre Ajansı kurumunda görev üstlendim ve aldığım tek maaş kurumumuz için yasanın belirlediği maaştır. Emlak Katılım'dan ise yönetim kurulu huzur hakkı dışında herhangi bir gelir sahibi değilim

AK Parti Şanlıurfa eski milletvekilli Mahmut Kaçar'dan iddialara cevap:"Dört maaş aldığım" asılsız ve iftiradır 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
ÖLEN ÇOCUĞUN SORUMLUSU İŞE BİLMEYEN ACEMİ CANKURTARANLARDIR
ÖLEN ÇOCUĞUN SORUMLUSU İŞE BİLMEYEN ACEMİ CANKURTARANLARDIR