Advert

Şanlıurfalı İş insanı Fatih Bucak, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İş insanı Fatih Bucak, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Akrabası, DYP Milletvekili Sedat Edip Bucak'ın sağ kurtulduğu Susurluk Kazası'na ilişkin konuşan Fatih Bucak, ''Susurluk kamuoyunda ses getirdi. Bir emniyet müdürünün bir de milletvekilinin bir arada olması tabi ki dikkatleri üzerine çekti. Sansasyonel haberler oldu, skandal oldu. Susurluk'la anılmak da kötü bir şey değil.'' ifadelerini kullandı.

905 kez okundu.
Şanlıurfalı İş insanı Fatih Bucak, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Advert

İş insanı Fatih Bucak,, Susurluk Kazası'yla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bucak, "Sansasyonel haberler oldu, skandal oldu. Susurluk'la anılmak da kötü bir şey değil." dedi.

 

Şeyh Said isyanında vardır, 1960 Darbesi'nde vardır... Her zaman vardır. Mesela Abdullah Çatlı ismi, Bucak olsun olmasın biz yokken var olmuş bir insandı. Ülkücü hareketin bir lideridir. Abdullah abi hepimizin sevdiği bir insan. Bu kaza olunca, Türkiye'nin o günkü şartları da bunu biraz daha alevlendirdi. Bucak ailesi sürgünlerde olan bir ailedir. Biz bundan da gocunmuyoruz." ifadelerini kullandı.

"SUSURLUK'LA ANILMAK KÖTÜ BİR ŞEY DEĞİL"

Bucak, Susurluk olayının kamuoyunda ses getirdiğini ifade ederek, "Bir emniyet müdürünün bir de milletvekilinin bir arada olması tabi ki dikkatleri üzerine çekti. Sansasyonel haberler oldu, skandal oldu. Susurluk'la anılmak da kötü bir şey değil." dedi.

Fatih Bucak

SUSURLUK KAZASI NEDİR?

Susurluk Kazası veya Susurluk Skandalı, 3 Kasım 1996'da saat 19.25 sularında Balıkesir- Bursa kara yolunda Susurluk ilçesi Çatalceviz mevkisinde meydana gelen trafik kazası sonucu, devlet-polis-mafya ilişkilerinin ortaya çıkması ile patlak veren skandal. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli skandallarındandır.

DYP Şanlıurfa milletvekili Sedat Bucakİstanbul Kemalettin Eröge Polis Okulu Müdürü Hüseyin Kocadağ, "Mehmet Özbay" sahte kimlikli Abdullah Çatlı ile 1969 doğumlu Gonca Us, 1 Kasım 1996 günü akşam saatlerinde Kuşadası Onura Otel'e geldiler. Bucak'a ait 06 AC 600 plakalı Mercedes marka siyah renkli otomobille Hüseyin Kocadağ yönetiminde İstanbul'a gitmek üzere yola çıkan grup, 3 Kasım 1996 günü saat 19.25 sularında Susurluk ilçesi Çatalceviz mevkisinde benzin istasyonundan yola çıkan Hasan Gökçe yönetimindeki 20 RC 721 plakalı kamyona çarparak trafik kazası yapmıştır. Bu kaza, basın literatürüne "Susurluk Skandalı" veya "Susurluk Kazası" olarak geçmiştir.

Şanlıurfalı İş insanı Fatih Bucak dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU