Advert
SEÇİMDEN ÖNCE ÇAKARLI SEÇİMDEN SONRA ÇARIKLI
MURAT KÜÇÜK

SEÇİMDEN ÖNCE ÇAKARLI SEÇİMDEN SONRA ÇARIKLI

Bu içerik 913 kez okundu.

Yine malumunuz 2023 seçimi gelip çattı, aslında bu seçimden beklentim, kimin geleceği değil, yüce devletimizin daha güzel yarınlara varması noktasında kimin daha iyi çalışacağı üzerine fikir yoruyorum desem yeridir.

Son dönemlerde, gıda fiyatlarından tutunda, her şey yükselmekte, deyim yerindeyse dur durak bilmemektedir.

Bu gün özel okul fiyatları, ev kiraları, verilen maaşlara galip gelmiş, adeta dar gelirli, orta direk tabir edilen vatandaş, ciddi sıkıntılar içerisine girmiştir.

Ev kira artış oranları %400leri zorlar duruma gelmiştir, dar gelirli ve de orta direk tabir edilen vatandaşın maaşına kira prangası vurulmuştur.

Düşünün ki adam askari ücretin yarısından fazlasını kiraya, yani insanın en temel ihtiyacı olan barınma ihtiyacını temin etmek için kullanır hale gelmiş olması, ne kadar kötü bir durumun göstergesi değil midir?

Anormal derecede artan gıdadan tutunda, giyim, ulaşım, eğitim ve sağlık ücretleri, vatandaşı fena kıskaç içerisine almıştır.

Ama yüce devletimiz elinden geleni yapıyor, çeşitli projelerle vatandaşın elinden tutmaya çalışıyor, ama yetiyor mu ?

Bunun cevabını öğrenmek için, esnafın kasasına değil, vatandaşın cebine bakmamız gerekmektedir, vatandaş alabiliyor mu?

Seçim zamanı çarıklı arabalarla naralar atan, vatandaşları trafikte çile yaşatan zihniyet, seçimden sonra boş vaatlerde vatandaşı kandırıyor, gerisin geriye kendi konağına, villasına çekiliyor.

ÇARIKLI VATANDAŞ

 

Vatandaşta atadan deden kalma çarığını giymeye devam ediyor, yani oda zaten hayatta kalma mücadelesi olarak karşımıza çıkıyor.

Düdüğü zenginler çaladursun, bu gemi batarken, düdükten çıkacak en son nağme, vatandaşın çığlığı olacaktır.

Ümit ediyorum, yüce devletimiz en güzel şekilde daha güzel yönetilir, çünkü bu böyle gitmez, hep suçu dış mihrakta aradık, biraz da kendimizde arama zamanı gelmedi mi acaba ?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN